Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem

Pohádková krajina Kappadokia

Destinace:Eurovíkendy \ Turecko (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:4x ubytování v 3* hotelu (3 noci Kappadokie, 1 noc Adana), 4x snídaně, 4x večeře, česky hovořícího průvodce, prohlídky dle programu, charterovou letenku PRG-ADANA-PRG a následně dopravu klimatizovaným autobusem po celou dobu okruhu. Cena pro dítě platí je v doprovodu 2 dosp. osob.
Cena nezahrnuje:letištní taxu (2.390,- Kč vč. bezpečnostní taxy), vstupy do památkových objektů (cca 30 EUR/os.), obědy a nápoje během večeří, letištní taxu a pojištění léčebných výloh.
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:KAPPADOKIA – jedinečná pohádková krajina, plná bizardních tufovitých útvarů, která Vás překvapí nejen svojí krásou, ale i pozitivní energií.

Tarsus – studna Sv. Pavla, kostel Sv. Pavla – Kleopatřina brána – Římská cesta – Klášter Gümüsler – Dervent „údolí imaginace“ – Pasa Baglari - Avanos – Göreme – Uchisar – podzemní město Kaymakli – vesnice Soganli – Sahinefendi – kláštery Keslik a Cemil – Taskinpasa – Sinasos – Ürgüp – údolí Ihlara - Adana
Ubytování:Hotel 3*
Stravování:polopenze
Poznámka:1. den
Přílet do Adany. Odjezd do Kappadokie přes město Tarsus. Tarsus je rodné město Sv. Pavla, navštívíme zde studnu Sv. Pavla, která má dle legendy léčivé účinky, dále jeho kostel, Kleopatřinu bránu a římskou cestu. Na cestě do Kappadokie navštívíme římský bazén v blízkosti městečka Nigde a Klášter Gumusler z 10. stol. vytesaný do skály s portrétem smějící se Marie. Večeře a nocleh v Kappadokii.

2.den
Po snídani se poprvé vydáme na setkání s „měsíční“ krajinou Kappadokie, kde uvidíme skalní neuvěřitelné formace údolí Devrent „údolí imaginace“ (v sopečných vyvřelinách vymodelovaný barevný svět skalních pyramid, hřibů a různých bizarních útvarů). Následovat bude Pasa Baglari údolí „pohádkových komínů“, kde se zvuk větru mísí se zvuky pohádkových písní. 4000 let staré hrnčířské a keramické umění chetitů je k vidění v podzemních formacích Avanosu.
Odpoledne navštívíme jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst Kappadokie Göreme, muzeum pod otevřeným nebem, kde budeme obdivovat ty nejlepší ukázky byzantského umění v kostelech vytesaných do skal s freskami a malbami z 10. až 13. století. Nevynecháme návštěvu známého domku s typickými ručně tkanými koberci, kde nás mladé vesnické dívky seznámí s tajemstvím jejich výroby a jejich materiály. Večeře a nocleh v Kappadokii.

3.den
Po snídani navštívíme podzemní město Kaymakli, jedno z nejzajímavějších podzemních míst této oblasti. Pokračovat budeme prohlídkou údolí Soganli, pod otevřeným nebem zde najdeme divoké přírodní uspořádání různých stylů a ve skalách vytesané kostely s překrásnými freskami. Venice v údolí jsou obklopené velkolepými „table top – stolními vrcholky“. V odpoledních hodinách návštěva Sahinefendi, nově objevených (1.5.2002) mozaikových domů a archeologických vykopávek. Pokračovat budeme návštěvou klášterů Keslik a Cemil, které skrývají své fresky za velmi tenkou kouřovou vrstvou, které můžeme vidět pouze přes světlo baterky. Medresa (teologická škola) selčudských turků v Taskinpasa je svědkem ranného bohatého tureckého osídlení ve městě. Výlet zakončíme návštěvou Mustafapasa (Sinanos), starého řeckého města s velkolepými starými řeckými domy, které jsou skvělou ukázkou pozdně řeckého osídlení a architektury. Zde se podíváme do výrobny a prodejny onyxu, mramoru, alabastru, zlata a drahých kamenů. Večeře a nocleh v Kappadokii.

4.den
Po snídaní pojedeme do Ihlary a odtud se projdeme do údolí (kaňonu) Ihlara, tento útvar hluboký až 150 metrů byl pochopitelně vytvořen erozí říčky Melendiz. Údolí je dlouhé 16 km, na severní straně ohraničené vesnicí Selime, na jihu Ihlarou, uprostřed se nachází vesnice Belisirma. Ve skalnatých svazích údolí je vytesané celé město, ve kterém kdysi žili lidé. Jsou tu pozůstatky kostelů. Místnosti vytesané ve skále vás překvapí nádherně dochovanými malbami výjevů z bible. Vesnice Balisirma, v antické době Paristrema „údolí mraků“ se rozkládá podél řeky Melendiz. Odpoledne se zastavíme v Selime, vesnici s jeskynními domky, které se nachází na konci kaňonu v překrásné krajině. Následuje návrat do Adany. Večeře ve vyhlášené adanské restauraci Adana Kebap a nocleh v Adaně.

5.den
Po snídaní dle času, který záleží na odletu, panoramatická prohlídka města Adana. Transfer na letiště a návrat domů.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:Company Diamond Wind

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích